Untitled web-page

Bayan Boksörler Avrupayı Salladı


Katowice'de 29 Mayıs'ta başlayan şampiyonada evsahibi Polonya'nın ardından takım halinde Avrupa ikinciliğini elde eden Türkiye Büyük Bayanlar Boks Milli Takımı tarihi bir başarıya imza attı.

Şampiyonada 48 kiloda Meltem Akar, 54 kiloda Ayşe Taş Avrupa Şampiyonu olurken, 81 kiloda Şennur Demir gümüş ve 75 kiloda Elif Güneri bronz madalyanın sahibi oldu. Milli takım antrenörü Orhan özaktı yaptığı açıklamada

-Özaktı ''HEDEF 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI''-
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, milli takımın başarısından dolayı büyük gurur duyduklarını ifade ederek Polonya'daki Avrupa Birliği şampiyonasına çok iyi hazırlanıldığını söyledi. , ''Kazakistan Milli Takımı ile Mersin'de 15 gün kamp yaptık, Almanya Milli Takımı ile Almanya'da ikili maçlar oynadık. İki hafta önce Fransa'da güçlü boks ülkelerinin iştirak ettiği turnuvaya katıldık. Dolayısıyla böylesine önemli bir şampiyonada 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandık. Ve takım haline ikinci olarak kupayı aldık. Bizlere destek veren sayın Eyüp Gözgeç’e buradan teşekkür ediyorum. Teknik direktörümüz Hamdi yıldırım ve milli takım antrenörlerimiz hasan Aktoka ve hasibe erkoç ile birlikte uyum içinde bu başarıya imza attık bundan sonraki hedefimiz. ''16-23 Ekim'de Hollanda'nın Rotterdam kentinde yapılacak Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonasında daha büyük başarıya imza atmaktır. Ama asıl hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve madalyalar almaktır'' diye konuştu.


Tarih:   2011-06-25 14:20:01